Warning: fopen(/home/adeviq/www/dom/logityka.pl/cache/rss20.xml): failed to open stream: Permission denied in /home/adeviq/www/dom/logityka.pl/includes/feedcreator.class.php on line 685

Error creating feed file, please check write permissions.
Logiczna Polityka

Warning: Parameter 1 to MOSBOT_add_sbforumlink() expected to be a reference, value given in /home/adeviq/www/dom/logityka.pl/includes/mambo.php on line 2937

Serdecznie witamy w naszym serwisie internetowym poświęconym zagadnieniom nowoczesnej politologii

Menu Główne
Główna
Artykuły
Forum dyskusyjne
Rada Naukowa
Sklepik
Kontakt
Dla zarejestrowanych
login

hasło

Zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasło

Załóż konto
powered_by.png, 1 kB


Warning: Parameter 1 to MOSBOT_add_sbforumlink() expected to be a reference, value given in /home/adeviq/www/dom/logityka.pl/includes/mambo.php on line 2937
Nasze logo Drukuj
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Tuesday, 06 July 2004
Logo ruchu logitycznego składa się z dwóch elementów: elementu centralnego (czerwonej uthli) oraz elementu będącego jakby tłem (niebiesko-granatowego fologotonu).


W naszym logo wykorzystaliśmy połączenie dwóch symboli, z których każdy niesie własne przesłanie, oczywiście zgodne z tym co propaguje sama logityka.

Pierwszym symbolem użytym w naszym logo jest czerwona uthla czyli dwie skrzyżowUthlaane litery L. Symbol ten posiada również inną nazwę: biloena (nazwa ta wynika właśnie z połączenia dwóch liter L).
W biloenie jedna z liter L jest odbiciem lustrzanym drugiej i znajdując się nieco wyżej krzyżuje się z nią tworząc kształt krzyża lub literę t. Uthla jest koloru soczystej (krwistej) czerwieni. Symbol ten nawiązuje do istnienia wielu różnych krzyży, którymi przyozdabiali swe tarcze herbowe średniowieczni rycerze (zobacz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzyż_heraldyczny). 
Symbol ten nie ma nic wspólnego z hitlerowską swastyką, a jeżeli już komuś uparcie przychodzi do głowy skojarzenie ze swastyką, to niech to będzie ta swastyka, która była hinduskim znakiem szczęścia lub też która była używana przez Vikingów jako oznaczenie Młota Thora (patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka). Warto również dodać, że hitlerowska swastyka była ukośna i była de facto, lustrzanym odbiciem hinduskiej swastyki.
My wolimy, by nasz symbol był kojarzony głównie ze średniowiecznymi rycerzami, którzy często walczyli w imię swych idei nosząc różnego rodzaju znaki krzyża, jako odniesienie do chrześcijańskiego boga. Co prawda nasz ruch nie jest związany z żadną religią (choćby chrześcijańską), ale potrafimy wskazać wiele pozytywnych cech, które niektóre religie wniosły do budowy struktury społeczeństw.

Oczywiście podwójna litera L nawiązuje do pierwszej litery słowa Logityka, a swe podwojenie zawdzięcza temu, że duży nacisk kładziemy na logikę (rozsądek) w tworzeniu struktury nowego państwa.


Uthla znajduje się w centrum, na tle skomplikowanej figury geometrycznej - dwugFologotonwiazdy o nazwie fologoton. Ze względu na kształt podobny do wybuchającej gwiazdy fologoton może być również nazywany błękitną supernową.
Fologoton składa się z dwóch przeplatających się gwiazd, których złożenie powoduje powstanie kształtu przypominającego liść klonu. Stąd też wewnętrzną część  fologotonu nazywamy liściem logitycznym. Ze względu na charakterystyczny kształt dwugwiazdy podobny do narastających kryształów, również można ten tę figurę nazwać: kryształ logityczny.


 


 

Wymowa naszego symbolu jest złożona. Uthla (biloena) jest symbolem logicznego patrzenia z różnych stron na to samo zjawisko. Sam kształt biloeny może być uważany za symboliczne przedstawienie takich przyrządów naukowych jak np. mikroskop lub przyrządów technicznych takich jak prasa drukarska, suwmiarka, czy też klucz hydrauliczny - w ten sposób uthla może być symbolem postępu, cywilizacji i twórczego myślenia dla dobra społeczeństwa.

Fologoton jest symbolem wielowymiarowości wszechświata i ludzkiej psychiki a zarazem tego iż otaczające nas zjawiska naukowe i moralne nie mogą być klasyfikowane wyłącznie binarnie. Liść logityczny jest symbolem życia, podczas, gdy sam kryształ jest symbolem materii nieożywionej. Zespolenie obu symboli pokazuje, że świat żywy jest ściśle powiązany ze światem chemicznym. Razem nasze logo pokazuje, że logityka to nie tylko pewna teoria filozoficzna czy politologiczna, ale pełny obraz otaczającego nas świata, który to obraz nie jest tylko prostym modelem, ale uwzględnia różne punkty widzenia.


Uthla i Fologoton
W roku 2009 powstał pomysł odświeżenia wizerunku naszego logotypu i stworzenia wersji nieco prostszej do odwzorowywania.
Poniżej znajduje się uproszczone logo, w którym biloena znajduje się w undekagonie - gwieździe o 11 ramionach.
Logotyp logityki
{mos_sb_discuss:4}
Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 28 June 2009 )
Copyright © INSTYTUT PÓŁNOCNY (IP) Wrocław 2006-2021